28 Nisan 2015 Salı

ÇİÇEKLENEN BURSLAR-Çiçek Tasarım Atölyesi/İTÜ-BAŞARIM SENSİN/16 Mart 2015

Üzerinden neredeyse bir buçuk ay geçmesine rağmen ancak şimdi fırsat bulabildim "Çiçeklenen Burslar" Projesi hakkında yazabilmek için :( Neyse ki İTÜ sosyal medya hesaplarında haberleri paylaşıldı güncelliğini yitirmeden :)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.840224629369304.1073741840.154746204583820&type=3


16 Mart 2015 Pazartesi günü İTÜ Rektörlüğü ve Başarım Sensin Derneği işbirliği ile İTÜ Ayazağa Kampüs Süleyman Demirel Kültür Merkezi'inde gerçekleştirdiğimiz “Çiçeklenen Burslar” kampanyası için iş ve cemiyet hayatının 12 tanınmış ismi çiçek tasarım atölyesinde bir araya geldik. İlk kez çiçek tasarlayan yardımsever kadınların tasarımları, etkinlik sonrasında açık artırma ile satıldı. Elde edilen gelir İTÜ'lü kız öğrenciler için bursa dönüşecek. Bu sosyal sorumluluk projesinde bir hobimle yer almak ve değerli katılımcılarımıza eğitmenlik yapmak benim için çok anlamlıydı. Özellikle öğrencilerime yıllardır hobilerin önemini anlatmaya çalışan bir hoca olarak bu projede hobimle yer alarak örnek olabilmek çok gurur vericiydi.


Hazırlıklarına haftalar öncesinden başladığımız atölye çalışması için bir gün öncesinden mekanı hazırladık. Her katılımcı için makas, vazo ve özel tasarım önlükleri hazırladık. Bu hazırlıklarda beni yalnız bırakmayan İTÜ Dış İlişkiler Müdürü Sevgili Didem Yücel'e çok teşekkür ediyorum.

Tüm gün süren hazırlık çalışmaları esnasında çiçekleri temizledim, grupladım, vazolara yerleştirdim. Çalışmanın yapılacağı masayı hazırladık. Ve her katılımcı için birer minik taç yaptım. Taçlarda kullandığım mimozaları kampüsten topladım:)

Her katılımcı için birer vazo, makas, önlü, minik taçlar ve isimlikler masadaki yerini aldı.


Saat 12:00'ye doğru katılımcılarımız gelmeye başladı. Konuklarımızı Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Mehmet Karaca'nın ev sahipliğinde ağırladık.


Atölyeye; Başarım Sensin Derneği Yönetim Kurulu Üyesi - A&D Art And Design Tasarım ve Mobilya Sahibi Ahu Orakçıoglu, Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol, Gazeteci Balçiçek İlter, Ses Sanatçısı ve İTÜ Mezunu Melihat Gülses, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük, TÜRDEV Yönetim Kurulu Başkanı - Gündüz Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İTÜ Mezunu Ruken Mızraklı, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Moda Tasarımcısı Gizem Turan, Tasarımcı Gönül Paksoy, Ressam - Tasarımcı Souadad Al-Sigab Kandemir, Tasarımcı Nida Bulut ve İdil Fırat katıldı.

Katılımcılarla çiçek tasarımı hakkındaki bilgilerimi paylaşıyorum :)

Hanımlar çiçeklerini seçerek tasarımlarına başladılar.


Etkinlikte kullanılan tüm çiçekler ve yardımcı malzemelerin sponsorluğunu yapan Cherie Flowers'a teşekkür ediyoruz.


Katılımcılar için özel olarak tasarladığımız önlüklerimizin sponsoru Sevgili Arkadaşım Dilek Kemer'e teşekkür ediyoruz.Keyifli anlara sahne olan atölyenin sonunda verilen kokteyle, cemiyet hayatının birçok tanınmış ismi katıldı. Atölyenin katılımcıları ile destek veren kuruluşlara İTÜ adına teşekkür belgelerini Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca takdim etti. Karaca, İTÜ’nün sosyal sorumluluk projelerinde yer almasını çok önemsediklerini, kadınların başrolde olduğu çalışmaların ise ayrıca önem taşıdığının altını çizerek, destek veren herkese teşekkür etti. Konuklar ise İTÜ’nün ev sahipliğinde böyle anlamlı bir etkinliğe katılmaktan duydukları memnuniyeti paylaşarak, bu vizyona sahip olunmasından ve ortak iş yapabilmekten gurur duyduklarını belirtti. Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder ise dernek adına tüm katılımcılara ve Rektörümüze teşekkür plaketi takdim etti. Argüder,  “İTÜ ile birlikte bu projeyi gerçekleştirmekten çok mutluyuz. Sizlere de yardımseverliğiniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. İyilikleriniz karşılığını bulacak” diye konuştu.Kokteyl sponsorluğu için NOYNOO'ya teşekkür ediyoruz.

Tüm katılımcılar ve Başarım Sensin Derneği Başkanı Sevgili Şule ArgüderEtkinlik, çiçeklerin ünlü müzayede yöneticisi Uğur Batur tarafından satışıyla sona erdi. Elde edilen gelir, Başarım Sensin Derneği çatısı altında bulunan İTÜ’lü kız öğrencilere burs olarak aktarılacak.


Yukarıda adı geçen tüm güzel gönüllü 12 katılımcı hanıma öncelikle gönülden teşekkür etmek istiyorum...Kendileri kadar muhteşem çiçekleri sayesinde BURSLAR ÇİÇEKLENDİ...


İTÜ MEZUNU Sevgili Ruken Mızraklı

Sevgili Arzu Kaprol

Sevgili Sema Gürel Sürmeli ve değerli annesi

Sevgili Ahu Orakçıoğlu

Sevgili Balçiçek İlter

Sevgili Gönül Paksoy

İTÜ MEZUNU Sevgili Melihat Gülses

Sevgili İdil Fırat

İTÜ MEZUNU Sevgili Sedef Seçkin Büyük

İTÜ MEZUNU Sevgili Gizem Turan

Sevgili Nida Bulut

Bu anlamlı etkinliğin gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen en başta İTÜ Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Tayfun Kındap olmak üzere Genel Sekreterliğimize, Başarım Sensin Derneği Başkanı Sevgili Şule Argüder'e, Dış İlişkiler Müdürümüz Didem Yücel'e, Tanıtım Ofisi Koordinatörümüz Seda Güler'e, İletişim Ofisi Koordinatörümüz Zeynep Şahin Tutuk'a, Görsel Ekimizden Grafik Tasarımcımız Yavuz Dürüst ve Fotoğrafçımız Altan Bal'a, Rektör Danışmanı Hocamız Y.Doç.Dr.Gülsen Uçarkuş'a, Sevgili arkadaşım İpek Işıl Alkanlı'ya, öğrencilerim Begüm Doğru ve Elif Sanlı'ya ve Sevgili Mehtap'a özel teşekkürlerimi sunarım. Benim için gerçekten çok keyifli bir etkinlikti...

Bu da günün anısına sevgili arkadaşlarım Gülfem ve Işıl ile selfie çekerken yakalandığımız bir fotoğraf:)

Hiç yorum yok: