18 Kasım 2013 Pazartesi

"GERİ DÖNÜŞÜM" konsepti üzerine kurgulanan 1773itü Satış Mekanının Açılış kokteyli (24 Ekim 2013)

“Logo” bir markayı tanıtan en önemli unsurdur. Bir markanın logosunu taşıyan bir ürünü giyen veya kullanan kişinin o gün içinde binlerce kişi tarafından görülmesi pazarlama ve reklamın oldukça pahalı olduğu günümüzde kullanıcının yürüyen bir reklam panosu kadar, hatta daha fazla etkili olmasını sağlamaktadır.

Bir kuruma aidiyet duygusunu geliştirmede en önemli araçlardan biri, o kurumun simgelerini taşıyan eşyaların kurum mensupları tarafından kullanılmasıdır. Kuruma aidiyet duygusu taşıyan mensuplar,  kurumlarını daha ileriye götürme arzusunu taşırlar. 

Bu bağlamda İTÜ’nün tasarım yüzü olan ve ÎTÛ logolu ûrûnlerin satildigi 1773itü Satış Mekanını çok önemsiyorum. Mekanda satılan ürünlerin, en başta gençler arasında İTÜ’nün bilinirliliğinin artmasına, öğrenci, mensup ve mezunlarımızın aidiyet duygularının kuvvetlenmesine büyük katkıda bulunduğuna inanıyorum. 

Benzer duygular ile 8 Mayıs 2012 tarihinde o zamanki İTÜ Rektörü Muhammed ŞAHİN tarafından açılışı gerçekleştirilen 1773itü Satış Mekanında satılan ürünler, benim de dahil olduğum İTÜ Rektörlüğü Kurumsal Kimlik ve Logolu Ürünler Komisyonu tarafından tasarlanmakta ve ürettirilmektedir. İşletmesi İTÜ Mezunlar Derneği tarafından yürütülen mekanın çok önemsediğimiz başka bir misyonu da İTÜ öğrencilerine burs imkanı sağlamasıdır. Mekandaki satışlardan elde edilen gelir ile ihtiyacı olan İTÜ öğrencilerine burs verilmesi hedeflenmektedir.

Açıldığı tarihten bu yana büyük ilgi gören satış mekanının Mustafa İnan Kütüphanesi içindeki ilk mağazasına çeşitliliği artan ürünler sığmamaya başlayınca, Rektörlüğümüz daha büyük bir mağazaya taşınılmasına karar verdi. 24 Ekim 2013 tarihinde düzenlenen bir kokteyl ile İTÜ Ayazağa Kampüsü Merkezi Derslik Binası'ndaki yeni mağazasına taşınan mekanın açılışı, Üniversite Yönetim Kurulu'nun tüm üyeleri (Rektör, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, Konservatuar ve Yüksel Okul Müdürleri), akademisyenler, İdari Daire Başkanları, Mezunlar Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, mezunlar, mensuplar ve öğrencilerin katılımıyla İTÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet KARACA ve Mezunlar Derneği Başkanı Erol BİLECİK tarafından yapıldı.

Açılış kokteylinin tasarım ve uygulamasını Mezunlar Derneği'nin de desteğiyle komisyon olarak gerçekleştirme kararı aldık. Kampüsümüzde uygulanmaya başlanan "YEŞİL KAMPÜS" Projesine dahil olabilmek amacıyla kokteyl konsepti "GERİ DÖNÜŞÜM" olarak belirlendi. Kokteyl tasarım ve gerekli malzemelerin belirlenmesi işini bendeniz üstlendim:) Ve KEYİFLE bu işi gerçekleştirdim. Kokteyle katılan tüm konuklarımıza destekleri için teşekkür ediyor ve her İTÜ'lüyü bir müze mağazası konseptiyle tasarlanan mağazamıza bekliyorum. Buyrun:

Fotoğraflar: Samir SADIKOĞLU/Altan BAL

Mağazanın girişine kullanılmış cam su şişelerinden elde ettiğimiz vazoları yerleştirdik.

Şişelerin etiketlerini çıkarıp yıkayıp kuruladıktan sonra geri dönüşüm kraft kağıdı ile sardık ve siyah kurdele bağladık. İçlerine İTÜ Gümüşsuyu Kampüs'teki çınarların kuru dallarını yerleştirdik. Bu dalları ben bizzat kendim geçen sene ağaçlar budanırken toplamıştım, çiçek tasarımlarımda kullanmak için :) Bugüne de kullanmak nasipmiş...Bu minik aranjmanlarla kullanılmış şişeler ve kuru dallar yeni aranjmanlara dönüştü. Bunları üniversitede Mehtap Hn ve öğrencilerim İzgi ve Işık'ın yardımıyla hazırladık.


Kokteyl masalarına yerleştirmek üzere kendi şişe koleksiyonumdan eski meşrubat şişelerinin etiketlerini sökerek etraflarına gazete kağıtları sardım. Etraflarına İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ yazılı kurdelelerimizi sardım. İçine CRASPEDIA, OKALİPTUS ve ÇINAR dallarından aranjmanlar yaptım. Bunları önceden evde hazırladım. En sağdaki şişenin üzerindeki Şirine'nin gözlerine dikkat :)

Kokteylde kullanılmak üzere BEYKOZ CAM ATÖLYESİ'nden geri dönüşüm şişelerden tabaklar aldım. Evde kokteyl masası provasını iyi ki çekmişiz, çünkü kokteyl esnasında maalesef çok net fotoğraflar yok :( kokteylde soldaki tek şişeden yapılmış tabağa kuru yemiş, sağdaki üç şişeden oluşan tabağa cips koyduk, burda patlamış mısır olduğuna bakmayın:) Bu tabaklardan kendim için de almıştım. Blogumu takip edenler hatırlayabilir. Burada pek belli olmuyor ne yazık ki şekli şemalleri:( İsterseniz benim sofralarımda kullanımı için önceki yayınıma göz atabilirsiniz: http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/10/bayram-kahvaltisinda-geri-donusum.html Masalara çiçek olarak ise meşrubat şişelerini kullanarak hazırladığım aranjmanlarının yanısıra tabii ki sukkulentler yerleştirdim! Sukkulentler ve de çok esprili saksılar CEM BOTANİK'ten.

Gelelim çiçek aranjmanlarına! Bu aranjmanlar hakkındaki detayları daha önceki yayınlarımda paylaşmıştım: 
http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/10/1773itu-sats-mekan-acls-kokteyli-icin.html
http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/11/1773itu-sats-mekannn-yeni-magazasnn.html
http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/11/1773itu-sats-mekannn-yeni-magazasnn_4.html

Hazan:Evet artık açılış kokteylinin görüntülerine geçebiliriz!

Soldan sağa: İTÜ Mezunlar Derneği Bşk.Erol BİLECİK, ben (Prof.Dr.Telem GÖK SADIKOĞLU-Komisyon üyesi), İTÜ Genel Sekreteri Doç.Dr.Tayfun KİNDAP (Komisyon üyesi), Doç.Dr.Gülname TURAN  (Komisyon üyesi), , İTÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet KARACA, İTÜ Dış İlişkiler ve Enformasyon Müdürü Didem YÜCEL (Komisyon üyesi), İTÜ Mezunlar Derneği Yön. Kur. üyesi Hüseyin CEVAHİROĞLU.

Herkes alışverişe hazır :)


Konuklarımız yeni koleksiyonumuza büyük ilgi gösterdiler; detaylı incelemeler yapıldı :)

Herkes pek mutlu :)

Sol arkadaki dev BONSAİ ağacına dikkatinizi çekerim:) Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne teşekkürlerimizle...

İTÜ SINCE 1773...240. YILIMIZI KUTLUYORUZ, GURURLA!

Hanımlar tabii ki tekstil koleksiyonumuzun başında :)
Mağazada satılan tüm ürünler İTÜ için özel olarak tasarlanmaktadır.

Ürünler incelendi, beğenildi, kasada kuyruk:) Ne mutlu bize! Kasa bankosuna yerleştirdiğim çiçek aranjmanlarıma da dikkatinizi çekerim...

Aranjmanlar sıcak renkleriyle ortama enerji yayıyor sanki...

Kokteyl masaları...

Kokteyl masalarında kullanılan 10 adet sukkulent mağazayı süslemeye devam ediyor. Vitrine yerleştirdiğimiz sukkulentler artık dekorasyonun bir parçası:


Kokteyl sonrasında pek mutluyuz...

"Ağzımız kulaklarımızda" deyimi tam bizim ekibe göre! Güzel bir kokteylin ardından hepimizin eline sağlık...


İTÜ'LÜ OLMAKTAN
GURUR DUY
uyorum!

2 yorum:

Serpil Kurt dedi ki...

Süper olmuş hanımlar, ellerinize sağlık. Hanımların elleri deyince güzel oluyor her şey. Kutluyorum sizleri...................Teşekkürler.

Serpil Kurt

Telem GÖK SADIKOĞLU dedi ki...

Cok tesekkurler...Keyifli alisverisler...