2 Mayıs 2013 Perşembe

Adım adım "REVNAK-I BAHAR"...

Osmanlıca'da baharın tazeliği ve güzelliği anlamına gelen "REVNAK-I BAHAR" için turuncuların, morların olduğu bir aranjman hayal ettim ve Fulya'daki Flower House'a uğradım. Tabii ki aradığım çiçekler orada beni bekliyordu! Davet ve düğün sezonu açıldığından çok yoğun olan Flower House yine harika çiçek tasarımlarına imza atmıştı...Ben de çalı güllerim, alstromeria ve solidagolarımı alarak kendi tasarımlarımı yapmak üzere ayrıldım. 

Fotoğraflar: Samir SADIKOĞLU (Nihayet, yeniden! Teşekkür Samir...)

İşte yeni aranjmanımın oyuncuları: Soldan sağa turuncu ÇALI GÜLLERİ, sarı minik çiçekleri olan SOLIDAGO (ALTINBAŞAK), eflatun HOLLANDA GÜLLERİ (sonradan tasarımda kullanmaktan vazgeçtim) ve mor ALSTROEMERIA. Flower House'dan aldığım yeni vazoma bayıldım! Cam vazolar ise daha önce de yazmıştım, ama MUDO CONCEPT'ten. Çiçekleri bazen aranje etmeden aşağıdaki gibi renk ve vazo uyumuna dikkat ederek kullanıyorum; bence böyle de hoş:


Öncelikle vazomun içine çiçeklerin daha düzgün durması için tel yerleştirdim. Sonra vazonun içinin en dışına SOLIDAGO ve ikinci sıra olarak ALSTROEMERIAları yerleştirdim. Türkçemizde Altınbaşak diye adlandırılan SOLIDAGO esasen Amerika kıtası kökenli bir çiçek; çıtı pıtı minik çiçeklerini çok sevdim. Kontrast renkler mor ve sarının uyumu muhteşem!

Alstroemeria bu sene yeni keşfettiğim bir çiçek!  Turuncu, sarı, pembe, mor ve beyazına rastladım şimdiye kadar. Alstroemeria Güney Amerika kökenli bir çiçek olup 120'den fazla türü varmış. Çiçeğin şekli, petallerindeki çizgiler, renk geçişleri ve tonları gibi detaylar insanı kendine hayran bırakıyor...Halen aranje etmediğim sarı ve beyaz alstroemerialar mevcut, buzdolabında bekliyorlar! Sanıyorum çiçeklerim için yakında ekstra bir buzdolabı almam gerekiyor, zira ev halkı çiçeklerin yiyeceklerin yerini almasından ve de sıkışıklıktan şikayetçi :) Göz dolduruyorlar tamam ama karın doyurmuyorlar :)
Sıra geldi turuncu ÇALI GÜLLERİne; Samir'in objektifinden güller muhteşem görünüyor:

İşe en beğendiğim bu yeni açmış tomurcukla başladım: Allah özene bezene yaratmış derler ya, aynen öyle:

Diğer gülleri de yerleştirelim:

Ve REVNAK-I BAHAR huzurlarınızda...

Mor, sarı ve turuncunun uyumuyla bahar gibi taze ve canlı...

Dün akşam BİLFEN FİLARMONİ ORKESTRASInın Teoman'la verdiği muhteşem konserdeydik. Teoman 2 yıl aradan sonra bu konserle müziğe dönüş yaptı. Oğlum Kerem de çellosu ile orkestradaki yerini almış, Teoman'a eşlik ediyordu :) BİLFEN öğretmenleri ve minik müzisyenler başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum ve Teoman'a "iyi ki döndün!" diyorum. http://video.ntvmsnbc.com/teomanin-geri-donusu.html

Konserin unutulmayacak finali:Hiç yorum yok: