4 Mart 2013 Pazartesi

İLK GELİN BUKETİ TASARIMIM: BAHAR GELİNİ...Aslında "ilk" gelin buketi tasarımım "BAHAR GELİNİ" değil! Kendi gelin buketimi de kendim tasarlamıştım ama kendi yapmamıştım; bir çiçekçiye yaptırmıştım. Yıl 1997...Değişik bir gelin buketi istiyordum, ama çiçekçilerde gördüğüm çiçekler hep aynıydı: gül, lilyum, vs.vs. Benimkinde de maalesef aynı çiçekler oldu, ancak birkaç sarmaşık dalı, eğrelti falan eklettirmiştim. O zamana göre fena değildi, ama keşke o zaman şimdiki çiçek bilgime ve çiçek tasarımı merakına sahip olsaydım.

Baharın ilk günlerini yaşadığımızı bu güneşli günlerde, bu aranjmanı büyük bir zevkle tasarladım...Aranjmanda "SUKKULENT", "ALSTROEMERIA", "ORNIS", "ERENGÜL", "YABANİ LEYLAK", "FREZYA YAPRAKLARI" ve de "ERİK AĞACI BAHAR DALI" kullandım. Bahar gibi taze bir aranjman olduğunu düşünüyorum...

Fotoğraflar: Samir SADIKOĞLU

Aranjmanın genel görünüşü:

Samir ayağının tozuyla (seyahtteydi) sabah sabah o kadar güzel fotoğraflar çekti ki aralarında seçim yapmakta zorlandım! Erengülün rengi ile sukkulentin yapraklarının ucundaki pembenin uyumu:

Sukkulentin sağındaki beyaz ornis yeni keşfettiğim bir çiçek. Onun altında frezya yaprakları kullandım.


Ornisin altındaki kartopu çalısının açmamış tomurcuklarının rengi erengüllerle müthiş bir uyum içinde!

Pembeyle mor arası alstroemeria çok alımlı:

Mutlu gelinler için "BAHAR GELİNİ":


1 yorum:

Nuran Kaya dedi ki...

Telem Hanım,
Buket çok güzel olmuş.Ben gelin olurken :))el buketleri genellikle yapay çiçeklerden olurdu.Benimki hala duruyor.Taze çiçekler çok daha romantik elbette.Ellerinize sağlık...sevgiler.