10 Mart 2013 Pazar

"BAHAR GELİNİ"nin ardından "BAHAR DEVŞİRMELERİ"......

İlk gelin buketi tasarımım "BAHAR GELİNİ"ninde kullandığım çiçekler (bkz. http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/03/ilk-gelin-buketi-tasarimim-bahar-gelini.html), buketi vazoya koymazsam ölüp gidecekti kısa sürede...Tabii ki buna gönlüm el vermezdi; dolayısıyla yaparken çok zevk aldığım gelin buketini fotoğraf çekiminden sonra bozup yerine iki aranjman yaptım.

Geçen hafta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlediğim Çiçek Tasarım Atölyesi(http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/03/butun-kadinlar-cicektir-8-mart-2013.html) ile haşır neşir olduğumdan, daha önce  bloga koymaya vaktim olmadı bu aranjmanları. Etkinlikle ilgili haber ve paylaşımları şimdilik facebook sayfamda ve İTÜ'nün web sitesinde (http://www.itu.edu.tr/tr/Haber/?44fa1493-9ef4-43fc-85fb-72deb7050573) görebilirsiniz. Kadınlar Günü'nde böyle bir etkinlikte yer almaktan müthiş keyif aldım; katılımcılar da müthiş keyif aldılar. Bu haberi blogumda yayınlamak için profesyonel çekilen fotoğrafları bekliyorum; Pazartesi elimde olacaklar; akşam da blogumda yayınlayacağım inşallah.

Gelelim gelin buketinin ardından devşirdiğim iki aranjmana :)

Fotoğraflar: Samir SADIKOĞLU
Soldaki sadece pembe ERENGÜLLER kullandığım oldukça sade bir aranjman oldu; sağdaki ise ALSTROEMERIA, ERENGÜL, ORNİS, YABANİ LEYLAK, FREZYA, KARTOPU ÇALISI ve ERİK AĞACI DALI kullandığım baharı anımsatan bir devşirme:


Erengülün zarifliği:

Baharın tarifi:  Patlamaya hazır tomurcuklar ve çiçeklerle bezenmiş dallar:

Ornisin asilliği:

Erenegülün farkedilirliği:

Alstroemeria'nın büyüsü:

Ve baharın habercisi çiçekli dallar:

Hiç yorum yok: