5 Şubat 2013 Salı

ERENGÜLÜN "GÜL" HALİ...

"Çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek" isteyen ebeveynler için kurgulanan ve takipçisi olduğum http://terazilastikcimnastik.com  adlı  yararlı ve sevimli sitenin Şubat ayı konuğu oldum ve  websitesinin konseptine uygun olarak  tasarladığım, çocuklar ve annelerinin beraberce yapabilecekleri ve gerçekten "kaliteli zaman geçirecekleri"ni düşündüğüm üç farklı aranjmandan üçüncüsü "ERENGÜLÜN "GÜL" HALİ".

Fotoğraflar: Samir SADIKOĞLU
Fotoğrafların üzerine tıklayarak orijinal boyutlarında görebilirsiniz.

Bu son aranjman, çiçeklere meraklı ve vakti olan anneler için  biraz daha kapsamlı bir aranjman oldu. Bu düzenleme için erengüller, güller, şebboy, kartopu çalısı dalları, lavanta yaprakları, okaliptus yaprakları, kuru dallar kullandım:


Güllerin satın alırken kendi aralarında ve erengüllerle uyumlu renklerde seçmekte fayda var. Bu aranjman için kullandığım muhteşem EKVATOR GÜLLERİni her zamanki gibi Flower House'dan satın aldım.  Flower House için bkz. http://telemgoksadikoglu.blogspot.com/2013/01/adm-adm-anna-kareninanin-sapkasi.html.

Öncelikle güllerin en büyüğünü düzenlemenin ortasına yerleştirmek için vazonun boyuna göre sapını kestim:

Daha sonra diğer gülleri etrafına yerleştirdim. Birkaç KARTOPU ÇALISI dalı ekledim:

Güllerin rengi gerçekten harika, pembeden ekruya geçişler insanı mest ediyor…


Aranjmanın sol tarafına mis kokulu pembe ŞEBBOYLARı ve iki iri yaprak yerleştirerek asimetrik bir aranjman elde etmeyi amaçladım:

ERENGÜL, OKALİPTUS, LAVANTA ve KURU AĞAÇ DALLARI da ekleyince “ERENGÜLÜN GÜL HALİ” hazır hale geldi. Pembeden ekruya renk geçişlerine sahip romantik bir aranjman tasarımı oldu:

İzleyicim olmanız dileğiyle....

Hiç yorum yok: