27 Ocak 2013 Pazar

Orkidelerim açıyor!

Ofisimdeki penceremi süsleyen orkidelerimin hepsi aynı anda açmaya başladı. Sanıyorum birbirlerini kıskandılar! Çiçeklerin duyguları olduğuna inananlardanım. Bunun üzerine bilimsel araştırmalar okumuştum. Konuşmanın gerçekten işe yaradığını ve insanların yaydıkları pozitif enerjiden etkilendikleri kanıtlanmış. Yani sadece suyunu vermek yeterli değil; gerçekten de SEVGİnizi vermeniz gerekiyor:) 

Fotoğrafları ben çektim, idare edin :)
(Fotoğrafların üzerine tıklayarak orijinal boyutlarında görebilirsiniz; o zaman bu kadar kötü değiller :) Fotoğraf çekmeyi öğrenmem lazım!)İlk başta aşağıdaki orkidem tomurcuklanmaya başladı ve ilk o çiçek açtı. Şu an 3 açmış çiçeği var ve daha açmamış 9 tane de tomurcuğu var:


Sonrasında bir baktım ki hepsi birer bire tomurcuklandı. Orkide bakımı ile alakalı webde bir sürü bilgi bulabilirsiniz. Ben ne yapıyorum diye sorarsanız: Benim orkidelerim öğleden sonra güneş alan, ama her daim bol ışıklı penceremin kenarında duruyor. Direkt güneş ışınları geldiğinde storları indiriyorum. Kökleri sürekli nemli tutuyorum ve her hafta vitamin veriyorum. Yaklaşık 6 ayda bir açıyorlar. Çiçekleri çok uzun süre kalıyor. Birkaç ay çiçekler durabiliyor. Güzel çiçek gerçekten...

2 yorum:

Mine Topal dedi ki...

Çiçeklerin pozitif konuşmalardan etkilenme sebeplerinin daha çok suyun hafızasından kaynaklandığını da söyleyenler var. Bir de onu araştırsana.

Telem GÖK SADIKOĞLU dedi ki...

Onu hiç duymadım...Olabilir...