31 Ocak 2013 Perşembe

ERENGÜLÜN ÜÇ HALİ...yakında blogumda

Bu aralar "bitki ressamlığı" kursu için proje hazırlamaya çalışıyorum. Bitki ressamlığı çok zevkli ama bir o kadar da meşakkatli bir uğraşmış...Bunu gayet iyi anladım! Bir yaprağı çizebilmek için saatlerce uğraşmak gerekiyor. Gündüz işte olduğumdan; eve gelince de malum "ANNELİK" (dünyanın en güzel mesleği) ve "EV HANIMLIĞI" gömleklerimi giydiğimden ancak çocuklar yatınca gece geç vakitte proje için çalışabiliyorum. Çiçekler o kadar değişken ki! Çalışmaya başlıyorsunuz, iki yaprak çiziyorsunuz, ertesi günü yaprakların konumu, rengi, her şeyi değişebiliyor :( Çizemediğiniz yaprakları bir sonraki günkü konumlarına göre çizerseniz de, bir önceki gün çizdiğiniz yapraklarla  bütünlük bozuluyor. Haydaaa sil baştan! Aslında bir bitkiyi tek oturuşta çizmek gerekiyor ki, tabi bu benim için şu an "tüm gün" demek...Ve de imkansız demek...Neyse bir şekilde halledeceğim :) İşte bu sebepten bu aralar blog için hazırladığım yazılar yarım kaldı maalesef :( kusura bakmayın.


Çok yakın bir arkadaşımın "çocuklarıyla kaliteli zaman" geçirmek isteyen ebeveynler için kurguladığı ve takipçisi olduğum sevimli web sitesinin (http://terazilastikcimnastik.com/) Şubat ayı konuğu olacağım! Çiçeklerle ilgili bazı bilgileri paylaşmanın yanı sıra anneler ve çocukları için beraber yapabilecekleri aranjmanlar düzenleyeceğim. Bunları sizlerle blogdan da paylaşacağım. İşte bu aranjmanların başrol oyuncusu  yukardaki "ERENGÜL" olacak...En sevdiğim çiçekler arasında yer alan erengülün tam mevsimi...Pembe, beyaz, kırmızı, turuncu, bordo - bir sürü renk ve tonlarda erengülü tezgahlarda bulabiliyoruz artık! Sizler de belki Cuma'dan çiçeklerinizi alır,  Cumartesi yayınlayacağım tasarımlarda bana katılırsınız...

Erengüllerle  aranje etmeyi planladığım çiçekleri sizin için sıraladım:

1. Gül
2. Silver brunia
3. Hüsnü yusuf
4. Şebboy
5. Yosun
6. Doğadan toplayabileceğiniz çeşitli ağaç dalları (taneli meyveli olursa daha iyi olur)

Bunları veya başkalarını satın alırken birbiriyle beraber kullanmayı düşündüğünüz çiçekler arasındaki renk uyumuna dikkat etmenizi tavsiye ederim. 

O kadar güzel bir dünyada  yaşıyoruz ki bunu kaçırmamanız dileğiyle...

Louis Armstrong'un dediği gibi "What a wonderful world"...

I see trees of green, red roses too
I see them bloom for me and you
And I think to myself what a wonderful world.

I see skies of blue and clouds of white
The bright blessed day, the dark sacred night
And I think to myself what a wonderful world.

The colors of the rainbow so pretty in the sky
Are also on the faces of people going by
I see friends shaking hands saying how do you do
They're really saying I love you.

I hear babies crying, I watch them grow
They'll learn much more than I'll never know
And I think to myself what a wonderful world
Yes I think to myself what a wonderful world.

Hiç yorum yok: