11 Ocak 2013 Cuma

BİRBİRİMİZ OLMADAN ASLA...

Banyomuz için  tasarladığım bu aranjmanın baş oyuncuları erengüller ve brunia; yardımcı oyuncular ise manolya yaprakları ve çalı dalları.

Fotoğraflar: Samir/Telem SADIKOĞLU

Aranjmanı oval, derin olmayan bir cam vazo içine ve tasarımın ortasına da "SILVER BRUNIA" tomurcuklarını yerleştirdim. Brunia çiçek ailesi Güney Afrika'da yetişiyormuş ve onlarca çeşidi varmış. İlk gördüğüm anda çok beğendim ve her tasarımımda kullanmaya başladığım silver (gümüş) brunia, adını gri renginden alıyor. Tasarıma modern, zarif ve değişik; İngilizce tabiriyle "cool" :) bir hava kattığına inanıyorum! Renginden dolayı pembe, sarı, kırmızı, yeşil gibi her renkle rahatça kullanabiliyorsunuz.


Silver brunia tomurcuklarının etrafına pembe "ERENGÜL"leri yerleştirdim. Erengüller ilk aldığımda tomurcuk haldeydi. Aranjmanı yaptıktan 4 gün sonra resimledik, çünkü açmış halleri daha güzel görünüyor. Çiçeklerin saplarının görünmemesi için vazonun etrafına "MANOLYA" yapraklarını yerleştirdim. Tasarıma boyut kazandırmak için de çeşitli boyutlarda çalı dallarını gelişigüzel ekledim.


Erengül ve silver brunia sergiledikleri pembe ve gri uyumuyla sanki "birbirimiz olmadan asla" der gibi...
Aranjmanın banyomda duruşu:


Aranjman, banyodaki aynanın önüne koyduğumdan aynadan yansımayla daha da zengin görünüyor:


Geçen hafta içinde  birkaç tasarım yaptım ve sizlerle paylaşıyorum, ama çeşitli nedenlerle "adım adım" tasarımları görüntüleyemedik. İnşallah bu haftasonu yeni bir çekim yapabileceğiz! (ANNA KARANINA'nın şapkası)

İYİ HAFTASONLARI!!!

1 yorum:

Mine Topal dedi ki...

Ben bu pembişi çooook sevdim.