15 Kasım 2012 Perşembe

kitap önerisi: SUCCULENT CONTAINER GARDENS

İste yeni aldığım harika bir kitap daha! Debra Lee Baldwin'in, doğa harikası "etli yapraklı bitkiler (succulents)" hakkında anlaşılır, pratik bilgiler içeren ve bunları kullanarak harika saksıda çiçek tasarımlarını nasıl yapabileceğiniz hakkında yol gösteren bu kitabını edinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Ben bir hafta sonunda soluksuz okudum! Geçtiğimiz yaz ufaktan başlamıştım bu tip bitkilerle saksıda çiçek tasarımına ve müthiş zevk almıştım! Şimdi, önümüzdeki yaz için yavrulayan bitkilerden bir dizi yeni çiçek üretiyoruz annemle, sağolsun onun balkonunda, benim balkonum olmadığından :( Yazı sabırsızlıkla bekliyorum! Yazı bekliyorum çünkü bunlar iç mekanlarda da yetiştirilebilir, ama sıcak havayı ve dış mekanları daha çok sevdiklerinden terasımı kullanmaya başlayacağım yaz aylarını bekliyorum ben! Yakında bu bitkiler hakkında bir yazı yayınlayacağım.


Aynı yazarın aşağıdaki kitabını da bulabiliyorsanız alın. Ben maalesef henüz alamadım, ama bu kitabın da çok güzel olduğunu biliyorum.


2 yorum:

iki küçük kızın annesi dedi ki...

Telem hanım; kitabı nerden temin etmiştiniz acaba?

Telem GÖK SADIKOĞLU dedi ki...

Merhabalar. Amerika'dan aldim. Su anda sukkulentler uzerine bu kitaptan bilgiler iceren bir yazi uzerinde calisiyorum. Onumuzdeki hafta umarim blogda olacak. Ilginizi cekebilir. Ayrica evimdeki sukkulentleri de goruntuledik. Bu bitkilere hayranim...